Jaro

Internetový portál encyklopedie Wikipedie uvádí pod heslem JARO (zastarale VESNA): „ Je jedno ze čtyř ročních období. V mírném pásmu se vyznačuje začátkem vegetativní aktivity roslin a zvýšením aktivity živočichů. Prodlužují se dny, otepluje se. Do jara patří měsíce březen, duben, květen.“

Ačkoli se zima ještě nevzdala, je načase poohlédnout se po tom správném jarním čtivu – jak na zahrádku, co upravit a opravit, co vysadit, popřípadě dostavět v zahradě. A právě k tomu můžete využít pestré nabídky časopisů Zahrádkář, Naše krásná zahrada, Dům a zahrada, Chatař a chalupář. Také knihy s touto tematikou zabírají jeden celý regál Městské knihovny Blansko. Jmenujme namátkou Dobrých 1000 rad pro zahrádkáře, Skalky a skalničky, Bydlíme i na zahradě, Zahradní krby a grily nebo Voda pro chataře a zahrádkáře…

Tematický okruh jara, zahrady, přírody, staveb, vody a živočichů je v knihovně bohatý. Stačí, když si vyberete ze svého zajmu a na jaro se dobře teoreticky připravíte.