Do Blanska zavítá Eva Papoušková

Eva PapouškováPozvání Městské knihovny Blansko přijala spisovatelka a scenáristka Eva Papoušková (1969). Je jednou z nejúspěšnějších autorek divácky oblíbených seriálů (Světla pasáže, Pojišťovna štěstí, Zázraky života), pohádek (Řád saténových mašlí), večerníčku (O Kanafáskovi) a také filmového scénáře ke komedii Dušana Kleina Svatba na bitevním poli.

Narodila se v Brně, kde také absolvovala gymnázium. Svá studia směřovala do Prahy. Nejprve absolvovala bohemistiku a anglistiku na FF UK, později FAMU. Překládala, pracovala pro amerického filmového režiséra Stevena Spielberga, až zakotvila u scenáristiky. Vítězka literární soutěže vyhlášené nakladatelstvím Albatros v roce 2012 s titulem Kosprd a Telecí navštíví Blansko 28. března 2014 a v 18 hodin v dětském oddělení Městské knihovny Blansko pobeseduje se všemi, kteří jsou nejen seriálovými příznivci a diváky.

Setkání s Evou Papouškovou je pilotní akcí blanenské knihovny k celostátnímu projektu BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.