Pavla Jazairiová přilákala početné publikum

Mimořádný zájem nejen blanenské veřejnosti vyvolala návštěva bývalé rozhlasové reportérky, dnes především cestovatelky a spisovatelky, Pavly Jazairiové v Městské knihovně Blansko.

Takřka stovka posluchačů, z nichž se velká část aktivně zapojila do následné besedy, vyslechla ve středu 9. 10. 2013 poutavou přednášku charismatické novinářky, která na základě převážně vlastních zkušeností fundovaně zmapovala současnou situaci v arabském světě se zaměřením na oblast Blízkého východu.

Jeden z dodatečných dárků čtenářům a ostatním příznivcům od blanenské knihovny k tradiční celostátní akci TÝDEN KNIHOVEN 2013 se neminul účinkem.

Reportážní fotografie pořídil Ladislav Král.