FOTOREPORTÁŽ – 90. výročí otevření sokolovny v Blansku

Za velkého zájmu blanenské veřejnosti v čele s vrcholnými představiteli samosprávy proběhla v pátek 3. 5. 2013 v Městské knihovně Blansko vernisáž dokumentární výstavy 90. výročí otevření sokolovny v Blansku. Akci, kterou připravily tři blanenské paměťové instituce, Státní oblastní archiv Blansko, Muzeum Blansko a Městská knihovna Blansko, uvedl ředitel blanenské knihovny Mgr. Pavel Přikryl. Sokolské hnutí v Blansku ve svém vystoupení přiblížil starosta Tělocvičné jednoty Sokol Blansko Ing. Jiří Škaroupka.

Osobní záštitu nad výstavou s řadou dosud nezveřejněných dokumentů, jež je k vidění do 31. 5. 2013 v provozní době knihovny, převzal první místostarosta města Blanska Ing. Jiří Crha.

Fotografie pocházejí z archivu knihovny a od Ing. Jiřího Trubáka.

90. výročí otevření Sokolovny 90. výročí otevření Sokolovny 90. výročí otevření Sokolovny 90. výročí otevření Sokolovny 90. výročí otevření Sokolovny 90. výročí otevření Sokolovny 90. výročí otevření Sokolovny 90. výročí otevření Sokolovny 90. výročí otevření Sokolovny 90. výročí otevření Sokolovny