Do Blanska zavítá Kateřina Tučková

Pozvání Městské knihovny Blansko a o. s. Circulus, ve spolupráci se ZUŠ Blansko, přijala spisovatelka Kateřina Tučková (roč. 1980).

Její knižní prvotinou se stala v roce 2006 novela Montespaniáda.

Jedna z nejnadějnějších současných autorek získala za svoji druhou knihu, román Vyhnání Gerty Schnirch, která se mimo jiné dotýká citlivého tématu násilného odsunu Němců z Brna na konci května roku 1945, Magnesii Literu 2010 – Knižní klub Cena čtenářů a byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého i Cenu Jiřího Ortena.

Loni v březnu vydala druhý román, v pořadí třetí knihu, Žítkovské bohyně. V ní autorka vypráví fascinující příběh o ženské duši, magii a zasunuté části naší historie. Za tento umělecký počin obdržela Kateřina Tučková Cenu Josefa Škvoreckého. Stala se také nejprodávanější českou autorkou roku 2012.

Autorské čtení Kateřiny Tučkové se uskuteční v pátek 1. března 2013 v 18 hodin v sále ZUŠ Blansko na Kollárově ulici.

Akcí se blanenská knihovna připojuje k 4. ročníku celorepublikového projektu BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.