Budou z nich čtenáři?

Během první třídy se děti naučí číst. V Městské knihovně Blansko se snažíme o to, aby četly rády a aby se z nich stali naši čtenáři. Žáky prvních tříd (letos je jich v Blansku 178) proto přihlašujeme do projektu Svazu knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. V průběhu roku všichni navštíví naše dětské oddělení. Na konci školního roku, až předvedou svoje umění číst, budou na opravdové čtenáře pasováni. Kromě toho se zapojují do přehlídky malých recitátorů a do dalších akcí v knihovně.

Na první návštěvu v letošním roce přišla do dětského oddělení knihovny první třída ze ZŠ TGM s paní učitelkou Mgr. Gabrielou Vašíkovou. Byla věnována pohádkám a děti si ověřovaly, jak dobře je znají. Také se hrálo divadélko a hodně, hodně „četlo“…

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dětské oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.