Čteme, čtěte…

Vybrat si denně z téměř stovky aktuálních titulů novin a časopisů můžete ve studovně a čítárně Městské knihovny Blansko. Ušetříte tak nejen čas (noviny a časopisy jsou soustředěny na jednom místě), ale především finance (průměrná cena časopisu je dnes téměř 35 Kč). Další přednosti návštěvy studovny a čítárny jsou v podstatě tři :

• poslední číslo novin a časopisů máte k dispozici v příjemném prostředí studovny ke čtení
  • k dispozici jsou všechny regionální tiskoviny včetně zpravodajů měst a obcí
  • starší čísla (pokud nejsou vypůjčena) si můžete na měsíc odnést domů

Noviny a časopisy patří k modernímu způsobu života. Největší počet titulů vychází v Německu. Dle statistických údajů v České republice vyšlo v roce 2009 5 687 titulů novin a časopisů. I když Městská knihovna Blansko z finančních důvodů bere jen adekvátní část, stojí za to nás navštívit a stát se pravidelným čtenářem.