Mami, tati, už umím číst!

Do knihovny, která je součástí království všeho psaného, přicházejí vždy na konci školního roku malí prvňáčci. Chceme je přivítat do řad čtenářů – vždyť za pár měsíců školní docházky se s nimi stala velká změna.

A tak nám i rodičům musí nejdřív předvést, že už dovedou číst. Potom následuje „čtenářský slib“:

Slibuji ve jménu všech krásných knížek, pohádek, příběhů i básní,

že budu knihy číst po celý život,

že budu knihy opatrovat jako nejvzácnější poklad

a že se budu jako rytíř bít za všechno dobré, co je v nich psáno.

Žáky prvních tříd ze základní školy na Salmově ulici pasoval ve středu 8. června na nové čtenáře starosta města Blanska Ing. Lubomír Toufar. Dětem budou tyto slavnostní chvíle připomínat pasovací listy a také „Knížka pro prvňáčka“. Obdržely ji díky našemu zapojení do stejnojmenného projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, který je součástí projektu Podporujeme čtenářskou gramotnost.

V knihovně tak doufáme, že většina z necelé stovky dětí si svoji cestu ke knize a čtení najde. Vždyť podle výzkumů to s čtenářskou gramotností u nás není nejslavnější.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dětské oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.