Z výstavní síně knihovny

Fotografie zachycující haly někdejších „chrámů industriálního věku“, chátrající, rezivějící stroje a zařízení, ale také krásu přírody, krajiny a každodenních všedních drobností. To vše v perfektním zpracování si může návštěvník blanenské knihovny prohlédnout do 10. června 2011.

Autor fotografií Oldřich Klíma v rozhovoru s návštěvnicí výstavy

Autor – Oldřich Klíma ze Suchdolu v Moravském krasu (výstava je pořádána v cyklu „Představujeme regionální výtvarníky“) je „lovec“. Chodí fabrikou,  prostředím, které důvěrně zná, sleduje, zaměří a zmáčkne. A stále je ve střehu, pozoruje, číhá…
Je políben Múzou. To lze vyčíst a vypozorovat z jeho fotografií. V době dokonalých reklamních modelů, aranžmá a špičkového prostředí se věnuje tvrdé realitě. Některé fotografie hraničí až s obrazy.
Slavnostní vernisáž se uskutečnila v pátek 13. května 2011 za účasti starosty města Blanska Ing. Lubomíra Toufara. Výstavu kulturním programem obohatila ZUŠ Blansko.

Těšíme se na vaši návštěvu.