Velikonoční dárky rozdány

Finálním bonusem Velikonočního čtení Bible 21. století, které se uskutečnilo v Městské knihovně Blansko 19. dubna 2011 v rámci celorepublikového čtení Bible, byly dary v podobě tří biblických textů od občanského sdružení LAVINA.

V době od 19. dubna do 29. dubna 2011 mohl každý návštěvník knihovny některou z nabízených knih zdarma získat.

V dospělém oddělení, studovně, čítárně, cizojazyčném a hudebním oddělení, kde byly tyto knihy na požádání k dispozici, této možnosti využilo na 55 návštěvníků a čtenářů knihovny.

V dospělém oddělení byl největší zájem o kapesní vydání Nového zákona – Žalmy a přísloví (13 kusů) – možná díky atraktivnímu malému formátu, druhé místo v pořadí zájmu zaujal Nový zákon v české jazykové mutaci (8 kusů) a třetí skončilo trojjazyčné provedení (česko – anglicko – německé) Nového zákona (3 kusy).

Ve studovně, čítárně a cizojazyčném oddělení dopadly pomyslné výsledky takto: 5 kusů kapesních Nových zákonů – Žalmy a přísloví, 5 kusů Nového zákona v českém jazyce a 3 kusy v trojjazyčném vydání Nového zákona.

A konečně v hudebním oddělení si nejvíce lidí (hlavně studenti) vyžádalo kapesní vydání Nového zákona (15 kusů), dále Nový zákon v českém jazyce (2 kusy) a jeden zájemce si odnášel trojjazyčnou podobu Nového zákona.

Po celou výše uvedenou dobu byly také v hudebním oddělení k dispozici speciálně vydané Velikonoční noviny zdarma.

Ještě jednou patří naše poděkování štědrému sponzorovi – občanskému sdružení LAVINA – a jejímu zástupci panu Josefu Mertovi.