Vzdělávání s knihovnou

Regionální oddělení, studovna a čítárna Městské knihovny Blansko nově nabízí pro žáky základních škol a studenty středních škol dále uvedené přednášky.

• LITERÁRNÍ KOMPONOVANÝ POŘAD KE 110. VÝROČÍ NAROZENÍ JAROSLAVA SEIFERTA

Délka komponovaného pořadu je 45 minut – 90 minut dle dohody.

Obsah pořadu je modifikován pro jednotlivé věkové skupiny žáků. V programu zazní průvodní slovo, recitace a ukázky z tvorby autora.

Garant pořadu: Mgr. Jana Trubáková, Pavel Svoboda

• NEJSTARŠÍ LITERATURA O BLANSKU

Délka přednášky je 45 minut.

Doplněno řadou fotografií o rozvoji Blanska od roku 1898 až po současnost. Přednáška je rozdělena do kapitol : Naučná literatura Blanska; Beletrie, pověsti a pohádky z Blanska a okolí; Významné blanenské osobnosti a Knihy z Moravského krasu.

Garant: Pavel Svoboda

• BLANSKO HISTORICKÉ ANEB PO KOM SE JMENUJÍ

Délka přednášky je 45 minut.

Historie a současnost Blanska. Po kom se jmenují jednotlivé části a ulice města Blanska? Významné blanenské osobnosti. Doplněno fotografiemi, pohlednicemi, dokumentárními tisky, životopisy, unikátními snímky osobností Blanska.

Garant: Pavel Svoboda

Přednášky se konají v termínech dle dohody v prostorách škol, organizací, knihoven. Lze také uskutečnit v Městské knihovně Blansko. Jednotlivé akce jsou zdarma.

Kontakt: Městská knihovna Blansko, tel. 516 410 101(Pavel Svoboda), tel. 516 775 950 (Mgr. Jana Trubáková)