Minifestival dětské knihy: Literaut

Zveme vás na celodenní lahodnou krmi pro malé i velké milovníky knih!

10.00 Knižní pelíšek: Boudo, budko!
Interaktivní obrázkové čtení pro děti a jejich dospěláky s novou knihou Ester Staré.
14.00 Dlouhá punčocha a knihovnice Alice: Čerstvé knižní novinky pro školní četbu
Co mají současné děti číst? Věru, je z čeho vybírat! Tipy na knihy, které vyrábí lačné čtenáře.
14.30 Mravenčí chůva: Mraveniště plné knih
Inspirativní setkání pro knihovníky, učitele i rodiče s guru dětské literatury napříč žánry, věkem, tématy i knižními aktivitami.
16.00 host: Robin Král
Autorské čtení a povídání s kultovním autorem současné poezie pro děti. Jak dětem přiblížit svět poezie a jak ji s dětmi číst doma i ve škole?
17.00 Dlouhá punčocha: Tipy na knižní dárečky
Žhavé knižní novinky, které stojí za to najít pod vánočním stromečkem.
19.30 Afterparty: Slam poetry exhibice
Poezie, divadlo, rap, improvizace, performance, autorský text, volba vítěze publikem. V komunitním klubu Suterén vystoupí hvězdy, které není třeba představovat: Anatol Svahilec, Ryška Riot, Mango, Pan Tadeáš a Růny.

Po celý den:
Dlouhá punčocha: Knižní tržiště pro mlsné jazýčky. Nakupujte z kvalitního výběru současné knižní produkce pro děti s individuální radou Zuzany Streichsbierové ze známého brněnského knihkupectví.
Švédské stoly knižní četby. V prostorách knihovny najdete knihy pro školní četbu jednotlivých ročníků ZŠ i pro nejmenší děti včetně seznamů knih pro daný věk. Knihovnice Alice s vámi bude o knihách hovořit a doporučí vám další tituly.

Připraveno ve spolupráci knihovny, organizace MAS Moravský kras, komunitního klubu Suterén a za finanční podpory Ministerstva kultury.

Kdy: čtvrtek 30. listopadu 2023 10.00–18.00 h
Kde: 4. patro knihovny a klub Suterén