Literární seminář pro maturanty

Maturujete nebo máte doma maturanta a nechcete, aby si obsahy povinné četby stahoval z internetu? A zároveň byste rádi, kdyby věděl, kdo to byl K. H. Mácha, beatnici nebo kde se dá čekat na Godota? V tom případě je Literární seminář pro maturanty přesně to, co hledáte.
Cílem našich setkání je, aby maturanti získali k literatuře osobnější vztah a aby každá maturitní otázka znamenala setkání s něčím zajímavým, živým a lidským.
Osobností prvního setkání bude K. H. Mácha. Budeme romantičtí v dobrém i zlém a trochu si procvičíme základní poetické pojmy a figury přímo na jeho díle.
V dalších setkáních se budeme věnovat některému autorovi nebo literárnímu směru, skupině, maturitní otázce apod. s tím, že těžištěm takové akce budou ukázky z díla, neobvyklosti, zajímavé souvislosti, možná i pikantnosti, zkrátka to, co se nedostane do čítanek, a také praktické hledání některých jazykových a literárních jevů.
Vše pod vedením knihovnice Alice.

Kdy: pondělí 27. listopadu 2023 ve 14:30 h
Kde: kulturní místnost, 4. patro knihovny