S Janem Stříteckým krajinou hispanoamerické povídky

Hispanoamerická krajinaVe fondu blanenské knihovny se nachází několik zásadních děl latinskoamerické literatury (např. Horacio Quiroga Návrat Anakondy, Jorge Luis Borges Zrcadlo a maska, Adolfo Bioy Casares Morelův vynález, Juan Rulfo Llano v plamenech, Gabriel García Márquez Kronika ohlášené smrti), jež byla přeložena do češtiny.

Publikace příkladně zaregistroval mladý doktorand Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Jan Střítecký a připravil pro zájemce přednášku a besedu spojenou s četbou a rozborem ukázek z výše uvedených knih.

Přijďte se projít exotickou krajinou hispanoamerické povídky 20. století v pátek 21. března 2014 od 18 hodin do dětského oddělení Městské knihovny Blansko.

Vystoupení Jana Stříteckého je jednou z akcí blanenské knihovny v rámci celostátního projektu BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.