Knihovnou zazněly básně

Ve středu 17. dubna 2013 proběhl v dětském oddělení Městské knihovny Blansko již 10. ročník recitační přehlídky pro žáky 4. – 9. tříd blanenských základních škol. Jak se stalo za dobu konání přehlídky zvykem, účast byla veliká. Celkem 35 mladých recitátorů se představilo svým rodičům, prarodičům, pedagogům a kamarádům.

Děti si vybraly texty, které jsou pro ně nějakým způsobem zajímavé. Ti mladší mají v oblibě veselé básně, starší studenti tíhnou víc k vážnějším tématům.

Přesto, že publikum bylo jako každý rok velmi početné, při recitaci panovalo nebývalé ticho a zejména u starších žáků běhal až mráz po zádech při velmi emotivním přednesu.

Letošní ročník byl zajímavý také tím, že tři recitátorky přednesly vlastní básně.

Věříme, že i další ročníky budou stejně kvalitní jako ten letošní.