První Poslechové odpoledne

Úterního podvečera 12. února 2013 jsme se sešli v hudebním oddělení Městské knihovny Blansko k poslechu písní Anety Langerové v rámci nového projektu POSLECHOVÉ ODPOLEDNE.

Zpěvačka se proslavila jako vítězka prvního ročníku pěvecké soutěže Superstar. Její oblíbenkyní je kanadská rocková písničkářka Allanis Morissette, s jejímž singlem vyhrála na plné čáře.

Na hudební scéně působí se svými rockovými baladami, které si píše převážně sama na základě svých pocitů, od roku 2004.

Její sametový hlas a upřímné oči si lidé zamilovali a několikrát ji zvolili zpěvačkou roku.

Posezení v knihovně s novým Anetiným albem Pár míst… proběhlo za sychravé vánice, ale tohle CD z živého koncertu posluchače příjemně povzbudilo.

Folkové melodie se ruku v ruce prolínají s klasikou. Tóny kytar, klavíru, houslí, violy či violoncella doprovázené harmonikou jsou pro Anetu skutečně tím pravým.

Pustili jsme si i pár písniček ze zpěvaččiných začátků.

V knihovně jsou k vypůjčení její alba Spousta andělů (Koncert), Dotyk, Jsem a od července i Pár míst… .

Další odpoledne s českou hudbou a s podmanivým hlasem Petra Muka je naplánováno na 8. března 2013.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Hudební oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.