Prázdniny s knihami

Dětem, které o jarních prázdninách zůstaly doma, jsme v Městské knihovně Blansko nabídli možnost aktivní zábavy.

Pozvali jsme je totiž na akci ČTENÍ NA POKRAČOVÁNÍ. Šest dětí, některé s rodiči či prarodiči, po čtyři prázdninové dny do dětského oddělení knihovny docházelo už od devíti hodin. Četly se současně dvě knihy. V první z nich, Tajemství permoníků od Andrey Popprové, na ně čekaly mnohé úkoly, za které „sbíraly“ drahé kameny na svou misku (hledaly a vybarvovaly si je). A protože děti byly šikovné, jejich misky se v poslední den zcela zaplnily drahokamy.

Druhá přečtená knížka byla Dívka z Černé věže, kterou napsal Zdeněk Slabý. Také tato četba se dětem líbila a čarující dívku si některé taky namalovaly.

Kromě toho se děti podívaly, jak se balí nová kniha.

Doma si také děti mohly zkusit upéct permonický recept na jablka v županu a přečíst novinkové knihy, které jsme jim nabídli.

Potěšilo nás, že se někteří netajili tím,jak se už teď těší na příští ročník ČTENÍ NA POKRAČOVÁNÍ.

Čtení na pokračování Čtení na pokračování Čtení na pokračování Čtení na pokračování Čtení na pokračování Čtení na pokračování Čtení na pokračování Čtení na pokračování Čtení na pokračování

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dětské oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.