Listopad v blanenské knihovně

Městská knihovna Blansko připravila pro svoje návštěvníky na letošní listopad, obdobně jako v ostatních měsících, rozmanitou nabídku nadstandardních akcí. Na začátku listopadu se blanenská knihovna připojí k 14. ročníku celonárodního festivalu Den poezie (5. 11. – 19. 11. 2012), který každoročně připomíná narození významného českého básníka Karla Hynka Máchy (16. 11. 1810). Jubileum nejznámějšího českého romantika oslaví v Blansku v pátek 9. 11. 2012 poetickým setkáním s básnířkou Evou Sádeckou Letmé doteky nejen s vůní poezie a ve čtvrtek 15. 11. 2012 komponovaným pořadem Večer pod lampou aneb Blanenští amatérští básníci se představují.

Od pondělí 5. listopadu do pátku 16. listopadu 2012 obdrží každý návštěvník blanenské knihovny ozdobnou ruličku s básní, stane se totiž účastníkem originální akce knihovny Trocha poezie nikoho nezabije aneb Báseň pro tebe.

Ve středu 14. 11. 2012 odstartuje zcela nový projekt Poznej svět hudby, který je určen speciálně pro žáky blanenské ZŠ Nad Čertovkou. V prvním díle jim představí rakouského hudebního skladatele Franze Schuberta.

Stejný den bude potřetí v tomto školním roce pokračovat pilotní projekt Blanenská univerzita (nejen) pro seniory s tématikou KAMARÁDKA ANGLIČTINA.

FOTOGRAFIE Jana Nečase – takové pojmenování má výstava snímků zajímavého blanenského fotografa, jejíž vernisáž bude ve výstavní místnosti knihovny v pátek 16. 11. 2012.

Na úterý 20. 11. 2012 chystá hudební oddělení další díl z cyklu Cesty za poznáním, který bude věnován osobnosti stále populárního britského hudebníka Paula McCartneyho.

Mongolskou minoritu v Blansku veřejnosti blíže představí přednáška s besedou Mongolsko našima očima, kterou Městská knihovna Blansko premiérově pořádá ve spolupráci s Centrem Pro Blansko ve středu 21. 11. 2012.

Neformální edice knihovny KráLiK aneb Krásná Literatura Kraje vydává v tomto roce již pátou publikaci. Kniha Italští uprchlíci v 1. světové válce autorek Ivany Bojdové a Evy Šebkové bude mít svůj slavnostní křest v pátek 23. 11. 2012.

Pokračování se v listopadu dočká také nový projekt knihovny – výtvarný cyklus Kouzlíme s barvami. Předem přihlášení zájemci si tentokrát v pondělí 26. 11. 2012 vyrobí  „ponožkové kočky“.

Přicházející advent připomene ve středu 28. 11. 2012 poslechový pořad O kráse nadcházejících svátků pro klienty Senior Centra Blansko.

Nezastaví se ani kurz základní obsluhy osobního počítače Nebojte se PC, který bude po tři listopadová středeční dopoledne (7. 11., 14. 11. a 21. 11. 2012) tentokrát určen mírně pokročilým uživatelům.