Blíží se otevření II. ročníku Salonu blanenských výtvarníků

Na výzvu k účasti na II. Salonu blanenských výtvarníků reagovalo mnoho místních i regionálních umělců. Přihlásily se více než dvě desítky výtvarníků, mezi nimiž, což je zvlášť potěšující, je řada mladých začínajících autorů, kteří svou tvorbu představí ve výstavní místnosti Městské knihovny Blansko vůbec poprvé.

Další zajímavostí je fakt, že tento Salon bude přehlídkou napříč všemi generacemi – od 18 do 80 let.

Návštěvníci se mohou těšit na díla vytvořená kresbou, malbou i grafikou. Zastoupena bude také dřevořezba, keramika a umělecké kovářství. K obdivu se nabídnou zajímavé šperky nebo také artefakty vzniklé technikou drhání.

K vidění budou známé krajiny a tvary. Ale třeba též tajuplné území sci-fi s jeho obyvateli. Naprosto rozdílné světy. O to je tato skutečnost poutavější a pestřejší.

Zváni jsou všichni příznivci umění, a to zvláště blanenští, na vernisáž v pátek 5. října 2012 v 18 hodin do Městské knihovny Blansko.

Výstava potrvá do 26. října 2012 v běžné provozní době knihovny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.