Ohlédnutí za vernisáží výstavy Malovaný svět

Na čtyři desítky vnímavých návštěvníků společně se starostou města Ing. Lubomírem Toufarem otevřely v příjemném pátečním podvečeru 7. září 2012 výstavu k nedožitým pětaosmdesátinám nestora blanenské výtvarné scény Antonína Juračky MALOVANÝ SVĚT.

Tradičně erudovaně a vhodně zasvěceně o Juračkově osobnosti a díle promluvila paní Irma Charvátová. Kromě jiného ocenila především skutečnost, že prezentovaný soubor maleb, který sestavila malířova dcera Arna Juračková, nebyl dosud v žádné podobě veřejnosti představen. Přínosným se pro přítomné ukázalo zjištění, že Charvátová neohromuje rádoby vznešenými slovy a opravdu ví, o čem mluví.

Kulturní program mimořádně zaujal hlavně díky expresivnímu vystoupení zpěváka z okruhu SZUŠ Blansko.

MALOVANÝ SVĚT je k vidění ve výstavní místnosti knihovny v její provozní době do 27. září 2012.

Atmosféru přibližují fotografie Ing. Jiřího Trubáka.