Celoroční úsilí prvňáčků o zvládnutí čtení bylo oceněno

V letošním školním roce 2011/2012 jsme se opět přihlásili do již čtvrtého ročníku projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“, který je zaměřen na výchovu k čtenářským návykům u nejmenších dětí.

Projekt se podařilo realizovat, i přes ministerské škrty, díky sponzorům a Svazu knihovníků a informačních pracovníků.

A tak se během června 2012 vystřídala v dětském oddělení Městské knihovny Blansko více než stovka žáčků, kteří knihovnu během roku navštěvovali.

Nejdříve předvedli svoje umění číst, pak následoval slib čtenáře. Hezké zážitky dětem přineslo pasování na čtenáře; někteří byli pasováni dokonce starostou města Blanska ing. Lubomírem Toufarem. Všichni si pak odnášeli pasovací list ilustrátora Jiřího Fixla a knihu ŠKOLNÍCI, kterou napsal Miloš Kratochvíl a byla vydána jen pro tuto příležitost – nikdo jiný si ji tudíž nemůže koupit.

A radost knížka udělá určitě i žákům ze Základní školy T. G. Masaryka, kteří se stali čtenáři před rodiči na slavnosti přímo ve škole.

Tak hezké zážitky při čtení a těšíme se na nové čtenáře!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dětské oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.