Velikonoční Čtení Bible v Městské knihovně Blansko

Sedmdesát dva měst z celé České republiky se zapojilo do III. ročníku celorepublikového Čtení bible. Projektu se zúčastňují i knihovny.

Záštitu nad touto akcí letos převzal ministr kultury Jiří Besser a primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda.

Městská knihovna Blansko, stejně jako minulý rok, ani letos nebyla výjimkou. Ve výstavní místnosti se v úterý 19. 4. v době od 10 – 13,30 hod. předčítalo z Bible 21. století.

Zahájení patřilo faráři Církve československé husitské panu Martinu Kopeckému a panu Josefu Mertovi ze sdružení LAVINA, které se ujalo role spoluorganizátora. Mezi takřka padesátkou návštěvníků nechyběly maminky s dětmi ze sdružení RATOLEST a příjemným překvapením byla návštěva žáků 7. třídy ZŠ Dvorská.

Aktuální ročník zpestřilo speciální vydání Velikonočních novin, které díky sponzoringu LAVINY zdarma obdrželi všichni zájemci. Děti si zase mohly vybrat z pestré nabídky brázkových knížek s biblickými příběhy.

A příjemný finální bonus letošního Čtení?

Opět díky panu Mertovi z blanenského občanského sdružení LAVINA si každý, kdo chtěl, mohl odnést některý (nebo i všechny) ze tří biblických textů: Nový zákon, Nový zákon – Žalmy a Přísloví (kapesní vydání), Nová zmluva (trojjazyčný – slovenský, anglický, německý – text). Tato možnost trvá, co by velikonoční dárek blanenské knihovny, do 29. 4. 2011.

Znovu se potvrdilo, jako už mnohokrát, že chvíle prožité s Knihou knih neztrácejí ani po dvou tisících let nic ze své aktuálnosti.