Barbora Pokorná vystavuje v knihovně

Dej svému umění veškerou lásku a čas – získá ti srdce každého, komu je ukážeš“.

Těmito slovy se za hojné účasti veřejnosti v pátek 15. dubna 2011 otevřel mladé regionální malířce Barboře Pokorné umělecký svět galerií a výstav, svět konfrontací a názorů návštěvníků.

Svoji první výstavu umístila do rodného města, kde máte možnost do 13. května letošního roku vidět několik obrazů z cyklu „UTOPIE“, inspirovaných dětskými představami autorky o světě, ve kterém jsou místnosti jejího domu různě zatopeny vodou, doplněné o další díla z posledního období.

Kde je Kamča

Vystavované práce představují obrazy větších rozměrů, malované olejem nebo akrylem.

Ve své malířské tvorbě se Barbora Pokorná zaměřuje zejména na figurální motivy, maluje výjevy ze všedního života nebo naopak fantaskní náměty svých představ. Jak sama říká, nejvíce ji fascinuje navození pocitu intimity a pronikání do soukromí druhých.

Zima III.

Její obrazy mají svoji vlastní historii vzniku, příběh, který na nás působí. Budí v nás různé pocity. Prostřednictvím nich obohacujeme sami sebe, každý podle svých možností a schopností, podle konfrontace se svými životními zkušenostmi a vzpomínkami. A to je dobře.

Výstava je otevřena v provozní době knihovny.