Nejkrásnější české knihy roku 2010

V prostorách Památníku národního písemnictví byla ve čtvrtek 14. dubna 2011 slavnostně ohodnocena cenou ministra kultury „Nejkrásnější kniha roku 2010 “.

V šestačtyřicátém ročníku porota hodnotila rekordní počet 252 přihlášených knih. Prvním předpokladem hodnocených knih je grafická kvalita, kvalita v polygrafickém zpracování. A potom je také souznění grafického názoru s tématem.

Soutěž vyhlašuje každoročně Ministerstvo kultury České republiky a Památník národního písemnictví.
Soubor nejkrásnějších českých knih se účastní mezinárodní soutěže o nejkrásnější knihy světa a je prezentován na mezinárodních knižních veletrzích a výstavách v České republice i v zahraničí.

Oceněné knihy v roce 2010:

• Krásná literatura: PERVERŠE / Martin PECINA / Host
  • Literatura pro děti a mládež: NOEMOVA ARCHA / Tereza Ríčanová / Baobab
  • Učebnice a didaktické pomůcky v tištěné podobě: PROJEKT V3 / Barbara Semeráková / Sdružení Tereza
  • Knihy o výtvarném umění, obrazové a fotografické publikace: LIBUŠE NIKLOVÁ / Tereza Bruthansová / Arbor vitae societas
  • Katalogy: KAREL ŠKRÉTA / I. Stolárová, V. Vlnas / Národní galerie v Praze
  • Práce studentů výtvarných a polygrafických škol – CENA ARNA SÁŇKY: CO JE TO ? / Anna Pleštinová / VŠUP v Praze