Spřízněni volbou

Městská knihovna Blansko vás zve na putovní výstavu „SPŘÍZNĚNI VOLBOU“. Prezentace 17 nejzajímavějších děl německé literatury, vydaných po roce 1989 pro české čtenáře na základě průzkumu a hodnocení pražského Goethe – Institutu (www.goethe.de/praha) v jejich knihovně a partnerských knihovnách v Brně, Liberci, Olomouci, Ostravě a Plzni.

Germanista a překladatel Tomáš Dimter vytvořil portrét každého titulu a autora spolu s průvodním textem.

Výstava představuje současnou německou literaturu v České republice a nejzajímavější témata a styly posledních 20 let z naší perspektivy.

VÝSTAVA POTRVÁ OD 7. DO 31. BŘEZNA 2011 VE VÝSTAVNÍ MÍSTNOSTI MĚSTSKÉ KNIHOVNY BLANSKO.