Slavíme…

Nejslavnější české kreslené postavičce, KRTEČKOVI, je letos 55 let. A jeho tvůrce, legendární český malíř a animátor Zdeněk Miler, slaví 21. února 2011 neuvěřitelnou devadesátku – BLAHOPŘEJEME.

V blanenské knihovně se KRTEČEK také dokonale zabydlel. Vždyť v dětském oddělení knihovny jej máme téměř v 50 knihách. A stále je populární, stále se půjčuje. A jak Krteček spatřil světlo světa? Autor říká: „Vyrazil jsem na procházku. Když jsem vylezl na louku, zakopnul jsem o krtinu. Tak jsem si řekl: To je nápad. Krtek!“ V roce 1999 dostal Zdeněk Miler ocenění Zlatá paleta od nakladatelství Albatros za celkový počet 5 milionů prodaných knih. Nyní Krtek vychází v 19 zemích.

Kdo by měl zájem připomenout si Krtka a celoživotní tvorbu Zdeňka Milera, může navštívit od 22. února až do 10. dubna výstavu v pražské Galerii Vltavín.

Autorovi, panu Zdeňku Milerovi, přejeme hodně zdraví a Krtečkovi stálé čtenáře.