Nová literatura z regionu

Novinku STARÉ POVĚSTI LETOVICKÉ sestavila a vydala rodina Vavříčkova, která letovický zámek vlastní a několik posledních let vlastním nákladem renovuje. První dvě statě knihy jsou věnovány historii zámku Letovice a názvu města Letovice.

Na zbylých 179 stranách je 36 pověstí z Letovic a okolí. Závěr obsahuje jmenný seznam majitelů zámku do roku 1446 a od roku 1446 do současnosti.

Druhou, již tradiční publikací začátku letošního roku je SBORNÍK MUZEA BLANSKO 2010.

Uvádí nejen zprávu o činnosti Muzea Blansko za rok 2010, ale také řadu článků a odborných studií. Zajímavý pro blanenské občany je článek PhDr. Jany Brychtové o blanenských tiskárnách. Pan Blahomil Grunda se na straně 55 až 59 rozepisuje o časopisu Blanenský školák a na následujících stranách sborníku si přečtete ve studii Ivo Štelcla o prvním elektrickém osvětlení Kateřinské jeskyně. Nechybí nekrolog k úmrtí významného básníka, dramatika, prozaika, překladatele, literárního historika, editora, výtvarníka, pedagoga a milovníka čaje Ludvíka Kundery. Zemřel 17. srpna 2010.