Sourozenci Halámkovi vystavují v knihovně

Dvě kolekce nevšedních fotografií si můžete do 30.června prohlédnout ve výstavní síni knihovny. Bratři Martin a Tomáš zachycují vteřiny a zvláštnosti života formou fotografie. Každý však jinak.

Martin zaměřil svůj objektiv na architekturu a přírodu. Náměty pro své snímky nachází v historických prostorách města Znojma a Mikulova. Na nevšedních záběrech se tiše a s pokorou procházíme starým městem s nevšední architekturou. Nevnímáme současný uspěchaný svět, noříme se do dávné historie a přemýšlíme o životě našich předků.

Tomáš se soustředí na jeden z nejpopulárnějších fotografických žánrů současnosti, kterým je bezpochyby makrofotografie. Otevírá bránu do čarovného světa plného fantaskních abstrakcí, bizardních detailů a barevných variací. Dovede využít výrazové prostředky, jako je hloubka, ostrosti a neostrosti, kompozice nebo barevná skladba obrazu.

Výstava fotografií stojí jistě za shlédnutí a můžete ji navštívit v provozní době knihovny.